MASÁŽE

KLASICKÁ MASÁŽ

Celotělová - 60/90 min

plosky nohou, dolní končetiny, hýždě, horní končetiny, záda, šíje - dle domluvy

650/900 Kč

Záda a šíje - 45 min

500 Kč

Záda a šíje - 30 min

400 Kč

Dolní končetiny - 30 min

300 Kč

LYMFATICKÁ MASÁŽ

Celotělová - 90/120 min

1100/1400 Kč

Dolní končetiny - 60 min

800 Kč


Proč byste i vy měl/a zajít na lymfatickou masáž?

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému. Je to vlastně "čistící systém" odvádějící z těla ven škodliviny. Má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby. Pokud lymfa správně neproudí, systém se zanáší a nefunguje tak efektivně, jak by měl. A nejen v tomto případě přichází na řadu lymfatická masáž (aneb lymfodrenáž).

Nejvyšší čas,  kdy si lymfodrenáž dopřát je, když vaše lymfa nefunguje tak, jak by měla.

To, že je váš lymfatický systém zanesený se projevuje několika způsoby.

Nejčastějšími příznaky jsou:

  • otoky
  • únava nohou
  • snadná náchylnost k infekčním nemocem
  • zavodnění
  • celulitida
  • častá bolest hlavy
  • déletrvající únava
  • akné a kožní problémy

V případě, že vás již trápí jeden nebo více z příznaků, bude potřeba absolvovat sérii více masáží. Doporučujeme minimálně 5 ošetření, ale řešení je vždy individuální, záleží na konkrétních problémech, rozsahu, stylu života,...

Pokud máte sedavé zaměstnání, je větší pravděpodobnost, že budete mít s cirkulací lymfy problémy. Plynulý tok lymfy totiž zajišťuje tlak svalů, tedy fakt, že se hýbeme. 

Další důvod, proč si dopřát lymfatickou masáž je prevence vzniku křečových žil. Jestliže máte křečové žíly v rodině, zpozorněte. Přestože je porucha žilních chlopní je dědičná, mohou se vám "křečáky" vyhnout. Lymfodrenáž totiž působí také proti vzniku křečových žil a upravuje žilní nedostatečnost. Při masáži dochází k podpoře proudění krve, což umožňuje rychlejší okysličení krve a celkové zlepšení funkce krevního oběhu.

I zcela zdravým lidem doporučujeme absolvovat alespoň dvakrát do roka lymfatickou masáž, která povzbudí činnost lymfatického systému, tím zvýší odolnost imunitního systému a také působí jako prevence proti výše zmíněným problémům.